Oficjalne zakończenie projektu Erasmus +

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zakończyła realizację projektu Erasmus + „Learning Together About Legends and History”.

Nasi uczniowie i nauczyciele współpracowali z placówką z Węgier.

Dumą organizatorów projektu jest to, że główne cele zostały zrealizowane, czyli:

  • podniesienie kompetencji w zakresie komunikacji w języku ojczystym i języku obcym;
  • promowanie społecznej, edukacyjnej wartości europejskiego dziedzictwa kulturowego i solidarności społecznej oraz poszerzanie swojej wiedzy z zakresu kultury i historii.

Przy tym uśmiech i zadowolenie wszystkich uczestników jest najlepszą oceną realizacji projektu.


W załączeniu ocena Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (pisownia oryginalna):

This project is an excellent example of building a successful partnership. An eTwinning school with experienced in international cooperation teachers executed a three year program with a to-be-eTwinning school: first a KA1 job shadowing in the Polish school, then eTwinning project for pupils of both school and in the third year the start od Strategic Partnership via personal meeting in Budapest and Krakow and working together in a mutual project. The project about Dragon of Wawel was not only interesting for young teenagers, but overthought, prepared very promptly, step by step, every participants, teachers and pupils were not only prepared but highly motivated. The application and the final report are professionally established, they follow absolutely consequently the plans and events.

The aims were to develop language and communication skills, make pupils more motivated to learn History, play drama – what is the main strenght of the project was that via achieving these goals all the kids and teachers became more motivated to use the newest metodologies and techniques in teaching and learning, be familiar with own and peer`s history, make friendships and improve their self confidence.

To choose legends for mutual work was a great idea: via them the pupils could observe the similarities between Hungarian and Polish culture and history, they could produce a familiar for both nations story in the end and established a drama play, shared on many platforms, e.g on Youtube and school websites.

All the project products are excellent, the presentations, data, collected by pupils about different castles, stories, the documentation of whole process of the program are available on its website. The information about the project is shared on many eTwinning platforms and events, so the dissemination was a success, too.

Hopefully the strategic partnership will be continued and similar CLIL – projects will motivate students to improve their language, communication and other necessary skills.

Z przyjemnością informujemy, że Państwa projekt został uznany za przykład dobrej praktyki i może służyć innym instytucjom jako źródło inspiracji.

OpiekunWEB – grant otrzymany od Fundacji Digital University

Po zakończeniu testowania wersji demonstracyjnej programu OpiekunWEB za środki z grantu otrzymanego od Fundacji Digital University www.fundacja.digitaluniversity.pl – https://www.facebook.com/benetbezpieczniwsieci/ jako nagrodę w Ogólnopolskim Turnieju Be.Net zakupiliśmy program OpiekunWEB.    

oGRAJmatmę – Laboratoria przyszłości z Minecraft

Nasza szkoła otrzymała dyplomy za udział w II edycji projektu „oGRAJmatmę – Laboratoria przyszłości z Minecraft”! To była niesamowita przygoda, w której nauka spotkała się z zabawą i kreatywnością Chcemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym

Wycieczka do Trójmiasta – klasa 7 [galeria]

W dniach 14-16 maja odbyła się wycieczka do Trójmiasta. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klasy 7. Pierwszym etapem wycieczki była Gdańsk. We wczesnych godzinach popołudniowych rozpoczęliśmy zwiedzanie od wizyty w Europejskim Centrum Solidarności. Następnie udaliśmy się do Sopotu na spacer jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Pomorzu, czyli sopockim molo. Kolejnego dnia poszliśmy do historycznej części miasta Gdańsk. Podczas zwiedzania towarzyszyła nam przewodniczka, która oprowadziła nas po starym mieście przybliżając historię tego niezwykłego miejsca z ponad 1000-letnią tradycją. Spacerowaliśmy ulicą Mariacką oraz Długą zachwycając się architekturą m.in. Bazyliki Mariackiej. Następnie wybraliśmy się na długi spacer wzdłuż plaży, żeby podziwiać orłowski klif. W Gdyni podziwialiśmy liczne morskie atrakcje takie jak: nabrzeże portowe, plażę wraz z przyległym do niej basenem jachtowym oraz cumujące w porcie żaglowiec „Dar Pomorza” oraz okręt ORP „Błyskawica”. Kolejny przystanek, Muzeum II Wojny Światowej, ze swymi interaktywnymi przystankami oraz rzeczywistych rozmiarów aranżacjami miejsc, zrobił na nas ogromne wrażenie. To były trzy dni bardzo intensywnego zwiedzania. Uczniowie choć zmęczeni, to jednak w doskonałych nastrojach wrócili do domów, do których zabrali ze sobą masę dobrych wspomnień oraz mnóstwo wartościowych informacji.