SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI to teraz EUROPEJSKA SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI

Nasza szkoła zawsze promowała europejskie wartości i rozwijała świadomość uczniów jako obywateli
Unii Europejskiej. Teraz chcemy to jeszcze bardziej podkreślić poprzez zmianę nazwy i logotypu.

Chcemy, żeby nasze ukierunkowanie na Europę, jej kulturę, gospodarkę i politykę były jeszcze
bardziej widoczne w tym, co robimy i w tym, jak staramy się kształcić naszych uczniów.
Chcemy, żeby nasz uczeń widział siebie nie tylko jako obywatela Polski, lecz również obywatela
Zjednoczonej Europy. Uczymy i wychowujemy w duchu zrozumienia tego, co nas łączy z
innymi narodami. Intensywnie nauczamy języków obcych, rozwijamy kontakty ze szkołami z
innych krajów, organizujemy wyjazdy studyjne, przede wszystkim w ramach programów unijnych.
Wychowujemy w duchu zrozumienia dla innych kultur i budowania wspólnoty z innymi
europejskimi narodami.

Nasza szkoła jest otwarta dla przedstawicieli wszystkich religii, ras i przekonań politycznych. Wszyscy
uczniowie są u nas bezpieczni i doceniani. Uczymy filozofii i etyki, aby wychowywać ludzi
myślących i samodzielnych w swoich przekonaniach.

W dalszym ciągu będziemy wykorzystywać  nowoczesne metody i technologie w edukacji. Stawiamy na edukację matematyczną i humanistyczną, aby nasi uczniowie łatwo mogli kontynuować naukę w wybranych przez siebie szkołach średnich. Rozwijamy u  naszych uczniów kreatywność, aby nasi
absolwenci mogli dać sobie radę w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Zapraszamy do naszej szkoły!