Tydzień otwarty w Szkole Przyszłości

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością informujemy o wystartowaniu zapisów na tydzień otwarty w Szkole Przyszłości! W dniach 5-9 luty w godzinach 08:30-13:00 Państwa dziecko może uczestniczyć w zajęciach naszej szkoły zupełnie za darmo. To idealne rozwiązanie zarówno dla rodziców jak i przyszłych uczniów. Podczas trwania tygodnia otwartego, każde dziecko może liczyć na fachową opiekę pedagogiczną i sprawdzić jak to jest być uczniem Szkoły Przyszłości.

Aby zapisać się z dzieckiem na tydzień otwarty należy wypełnić formularz zgłoszeniowy TUTAJ bądź umówić się telefonicznie w sekretariacie szkoły 604 170 700.

Rodzic wraz z dzieckiem podczas tygodnia otwartego może:

  1. uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli;
  2. zapoznać się z metodami pracy, nowoczesnym wyposażeniem szkoły;
  3. uczestniczyć w lekcjach z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, systemu SMART RESPONCE (Testów sprawdzania wiedzy z użyciem pilotów), komputerów, technik uczenia, aktywnych metod pracy;
  4. Poznać bliżej przyszłych nauczycieli, oraz kolegów i koleżanki ze starszych klas;
  5. Porozmawiać z dyrektorem szkoły na temat zasad funkcjonowania naszej placówki, programów pracy oraz naszych najważniejszych założeń metodycznych i wychowawczych;
  6. Oswoić się z naszą szkołą i poczuć przyjazny klimat stworzony przez naszą społeczność;
  7. Przyjrzeć się autentycznej pracy naszej szkoły

Zapraszamy serdecznie!

Wycieczka do muzeum PRL

Z okazji pierwszego tygodnia szkoły klasy 7 i 8 przeniosły się w czasie dzięki wizycie w muzeum PRLu.  Uczniowie poznali specyfikę życia w tamtych czasach, rozwiązali (bardzo dobrze zresztą!) historyczny quiz. Na zakończenie zjedli obiad w barze mlecznym.  Dziękujemy za tę fantastyczną lekcję historii „na żywo”.

Wizyta w USA – Monika Zalejska – nauczyciel informatyki w ESP

Dzięki udziałowi w Centrum Mistrzostwa Informatycznego oraz Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog pani Monika Zalejska – jako jedna z 15 nauczycieli informatyki w Polsce odbyła edukacyjną wizytę studyjną na najlepszych amerykańskich uczelniach – Uniwersytecie Harvarda, Boston Collage oraz w Massachusetts Institute of Technology (MIT)