Techniki szybkiego zapamiętywania!!!

Praktyczny warsztat jak się uczyć.

W świecie przeładowanym informacją umiejętność wybierania tego co najważniejsze , porządkowania wiedzy, szybkiego robienia notatek decyduje o sukcesie szkolnym i zawodowym. Dzieci mogły by uczyć się technik szybkiego uczenia, mnemotechnik pamięciowych, technik efektywnego robienia notatek. Techniki są oparte o wiedzę psychologiczną.

Cel: Uczniowie nabędą praktycznych umiejętności uczenia się na lekcji w szkole.

Dla kogo: Do projektu mogą zgłosić się wszyscy uczniowie w przedziale wiekowym 6-12 lat.

Kiedy: Zajęcia będą odbywały się w sobotnie przedpołudnia. Równocześnie będą prowadzone dwie grupy wiekowe.

Ruszamy od 14 listopada 2015r!!!

Zapisy: Uczniowie będą mogli skorzystać z warsztatów na podstawie zgłoszenia wysłanego drogą elektroniczną na mail: sekretariat@szkołaprzyszłości.edu.pl

Zajęcia odbywają się w cyklu 6 spotkań po 3 godziny. W grupie maksymalnie może być 12 uczestników. Uczestnicy na miejscu będą korzystać z materiałów organizatora.

Kto Prowadzi?: Zajęcia prowadzone będą przez trenera posiadającego minimum 4 lata praktyki w prowadzeniu lekcji/zajęć szkolnych z wykorzystaniem technik uczenia.

Gdzie?: Zajęcia odbywać się będą w Niepublicznej szkole Podstawowej ‘ Szkole Przyszłości” ul. Białołęcka 186D, Warszawa

 

Założenia warsztatów:

1. Zapoznanie z najważniejszymi założeniami dotyczącymi wprowadzania efektywnych metod uczenia się. Dzieci będą wiedziały na co zwracać uwagę by efektywnie zapamiętywać i szybko budować skojarzenia.

2. Dzieci dowiedzą się jaki mają styl reprezentacji sensorycznej dzięki czemu będą świadomie wykorzystywać techniki uczenia. Poznają w praktyce co to są metody zakładkowe i jak stosować je w szkole.

3. Poznają sposoby na bałagan w zeszycie i w głowie. Dowiedzą się jakimi sposobami porządkować materiał podręcznikowy, w jaki sposób efektywnie tworzyć notatki, by stanowiły doskonałe narzędzie do powtórek przed sprawdzianami.

4. Poznają w praktyce techniki pamięciowe i praktyczne wykorzystanie, na materiale szkolnym, w zależności od poziomu edukacyjnego. Zdobędą praktyczne umiejętności i zrozumieją jak uczyć się języków obcych wykorzystując techniki pamięciowe.

5. Uczniowie w trakcie warsztatu nauczą się wydobywania najważniejszych informacji z treści w podręczniku z zakresu historii, języka polskiego, przyrody, matematyki itp.

6. Na koniec w trakcie pracy z tekstem, na materiale szkolnym, będą wypracowywać osobisty system pracy. Wypracują sobie techniki w których czują się najlepiej i samodzielnie będą decydować, którą technikę gdzie zastosować.

7. Trener przekaże dzieciom zalecane pomoce.

Cena za cykl 6 spotkań 450 zł (25zł/h) 

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Tel: 604 170 700 sekretariat@szkolaprzyszłości.edu.pl

Szkoła Ucząca z Minecraft Education

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat w ramach projektu „Szkoła Ucząca z Minecraft Education” i spełniła wymagane kryteria otrzymując tytuł „Szkoła Ucząca z Minecraft Education”. Pragniemy podziękować nauczycielom za ich gotowość i ogromne zaangażowanie we wdrażaniu aktywności z uczniami na polu Minecraft Education.   Przyznany nam tytuł potwierdza i podkreśla fakt poszukiwania i odkrywania innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, kreatywnego wykorzystania technologii oraz zaangażowania w rozwój umiejętności cyfrowych uczniów z wykorzystaniem Minecraft Education w naszej szkole. Czym jest Szkoła Ucząca z Minecraft Education? Minecraft

Tydzień otwarty – ESP – 2023

Serdecznie zapraszamy na TYDZIEŃ OTWARTY W  NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ „ EUROPEJSKIEJ SZKOLE PRZYSZŁOŚCI” Ul. Białołęcka 186D 05–09 lutego  2024r. w godzinach 8.30-13.00 Harmonogram tygodnia otwartego w „ Europejskiej Szkole Przyszłości” W trakcie tygodnia otwartego przyszły uczeń może: Uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli; Zapoznać się z metodami pracy, nowoczesnym wyposażeniem szkoły; Uczestniczyć w lekcjach z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, technik uczenia, aktywnych metod pracy; Poznać bliżej przyszłych nauczycieli oraz kolegów i koleżanki ze starszych klas; Porozmawiać z dyrektorem szkoły na temat zasad funkcjonowania naszej placówki oraz programów pracy,  najważniejszych założeń metodycznych i wychowawczych; Oswoić się z naszą szkołą i poczuć przyjazny klimat stworzony przez naszą społeczność;  Przyjrzeć się autentycznej pracy naszej szkoły;  Zasady uczestnictwa: aby wziąć udział w tygodniu otwartym, należy zgłosić  mailem sekretariat@esp.edu.pl proponowany dzień i godzinę (na tej podstawie potwierdzimy telefonicznie szczegóły udziału Państwa w tygodniu otwartym). lekcje prowadzone są przez nauczycieli Szkoły Przyszłości ze względu na dużą liczbę zgłoszeń dzieci mogą wziąć udział max w 2 lekcjach wraz z uczniami naszej szkoły, w jednej klasie na jednej lekcji nie może przebywać więcej niż 2 nowych dzieci w związku z tym konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu przybycia.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej – gra terenowa

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali grę terenową. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z wielu dziedzin oraz wykazać się sprawnością fizyczną. W kategorii klas 1-3 zwyciężyła klasa 1, w klasach 4-8 najlepszy czas w kombinacji z poprawnymi odpowiedziami uzyskała klasa 7. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy!