Techniki szybkiego zapamiętywania!!!

Praktyczny warsztat jak się uczyć.

W świecie przeładowanym informacją umiejętność wybierania tego co najważniejsze , porządkowania wiedzy, szybkiego robienia notatek decyduje o sukcesie szkolnym i zawodowym. Dzieci mogły by uczyć się technik szybkiego uczenia, mnemotechnik pamięciowych, technik efektywnego robienia notatek. Techniki są oparte o wiedzę psychologiczną.

Cel: Uczniowie nabędą praktycznych umiejętności uczenia się na lekcji w szkole.

Dla kogo: Do projektu mogą zgłosić się wszyscy uczniowie w przedziale wiekowym 6-12 lat.

Kiedy: Zajęcia będą odbywały się w sobotnie przedpołudnia. Równocześnie będą prowadzone dwie grupy wiekowe.

Ruszamy od 14 listopada 2015r!!!

Zapisy: Uczniowie będą mogli skorzystać z warsztatów na podstawie zgłoszenia wysłanego drogą elektroniczną na mail: sekretariat@szkołaprzyszłości.edu.pl

Zajęcia odbywają się w cyklu 6 spotkań po 3 godziny. W grupie maksymalnie może być 12 uczestników. Uczestnicy na miejscu będą korzystać z materiałów organizatora.

Kto Prowadzi?: Zajęcia prowadzone będą przez trenera posiadającego minimum 4 lata praktyki w prowadzeniu lekcji/zajęć szkolnych z wykorzystaniem technik uczenia.

Gdzie?: Zajęcia odbywać się będą w Niepublicznej szkole Podstawowej ‘ Szkole Przyszłości” ul. Białołęcka 186D, Warszawa

Założenia warsztatów:

1. Zapoznanie z najważniejszymi założeniami dotyczącymi wprowadzania efektywnych metod uczenia się. Dzieci będą wiedziały na co zwracać uwagę by efektywnie zapamiętywać i szybko budować skojarzenia.

2. Dzieci dowiedzą się jaki mają styl reprezentacji sensorycznej dzięki czemu będą świadomie wykorzystywać techniki uczenia. Poznają w praktyce co to są metody zakładkowe i jak stosować je w szkole.

3. Poznają sposoby na bałagan w zeszycie i w głowie. Dowiedzą się jakimi sposobami porządkować materiał podręcznikowy, w jaki sposób efektywnie tworzyć notatki, by stanowiły doskonałe narzędzie do powtórek przed sprawdzianami.

4. Poznają w praktyce techniki pamięciowe i praktyczne wykorzystanie, na materiale szkolnym, w zależności od poziomu edukacyjnego. Zdobędą praktyczne umiejętności i zrozumieją jak uczyć się języków obcych wykorzystując techniki pamięciowe.

5. Uczniowie w trakcie warsztatu nauczą się wydobywania najważniejszych informacji z treści w podręczniku z zakresu historii, języka polskiego, przyrody, matematyki itp.

6. Na koniec w trakcie pracy z tekstem, na materiale szkolnym, będą wypracowywać osobisty system pracy. Wypracują sobie techniki w których czują się najlepiej i samodzielnie będą decydować, którą technikę gdzie zastosować.

7. Trener przekaże dzieciom zalecane pomoce.

Cena za cykl 6 spotkań 450 zł (25zł/h)

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Tel: 604 170 700 sekretariat@szkolaprzyszłości.edu.pl