Ferie zimowe w „Szkole Przyszłości”

“Szkolne Zimowisko”

Program zajęć w ramach ferii zimowych w dniach 19-23 stycznia 2015 roku w “Szkole Przyszłości”.

Zajęcia edukacyjno-opiekuńcze w ramach akcji „Zima w mieście” w naszej szkole będą trwały w wymienionym wyżej terminie w godz. 8:30-16:30.

Proponujemy następujące zajęcia:

1.Codziennie wyjazd do placówek kulturalnych na terenie m. st. Warszawy:

udział w koncertach muzycznych, spektaklach teatralnych i pokazach filmowych organizowanych przez Białołęcki Ośrodek Kultury i Dom Kultury „Świt”

udział w warsztatach lub zwiedzanie wystaw w Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Techniki, Centrum Nauki Kopernik

udział w warsztatach w Muzeum Narodowym

udział w warsztatach w Galerii Narodowej „Zacheta”

2.Udział w zajęciach sportowych na basenie pływackim i kortach tenisowych

3.Zajęcia na terenie szkoły – warsztaty krawieckie, zajęcia praktyczno-techniczne.

4.Wyjazd autokarem na cały dzień na warsztaty ceramiczne do Mostówki (ok. 90 zł od osoby plus transport)

Szczegółowy plan przedstawimy po 7 stycznia 2015 roku, gdy placówki będą przyjmować zgłoszenia.

Prosimy o deklaracje rodziców – wpłatę bezzwrotnej zaliczki do 31 października 2014 roku w wysokości 200 zł. Będziemy dokonywać rezerwacji dopiero wtedy gdy poznamy faktyczną liczbę uczestników ferii.

Warunkiem realizacji ferii w szkole jest zapisanie się min 18 osób.

Szkoła Ucząca z Minecraft Education

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat w ramach projektu „Szkoła Ucząca z Minecraft Education” i spełniła wymagane kryteria otrzymując tytuł „Szkoła Ucząca z Minecraft Education”. Pragniemy podziękować nauczycielom za ich gotowość i ogromne zaangażowanie we wdrażaniu aktywności z uczniami na polu Minecraft Education.   Przyznany nam tytuł potwierdza i podkreśla fakt poszukiwania i odkrywania innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, kreatywnego wykorzystania technologii oraz zaangażowania w rozwój umiejętności cyfrowych uczniów z wykorzystaniem Minecraft Education w naszej szkole. Czym jest Szkoła Ucząca z Minecraft Education? Minecraft

Tydzień otwarty – ESP – 2023

Serdecznie zapraszamy na TYDZIEŃ OTWARTY W  NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ „ EUROPEJSKIEJ SZKOLE PRZYSZŁOŚCI” Ul. Białołęcka 186D 05–09 lutego  2024r. w godzinach 8.30-13.00 Harmonogram tygodnia otwartego w „ Europejskiej Szkole Przyszłości” W trakcie tygodnia otwartego przyszły uczeń może: Uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli; Zapoznać się z metodami pracy, nowoczesnym wyposażeniem szkoły; Uczestniczyć w lekcjach z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, technik uczenia, aktywnych metod pracy; Poznać bliżej przyszłych nauczycieli oraz kolegów i koleżanki ze starszych klas; Porozmawiać z dyrektorem szkoły na temat zasad funkcjonowania naszej placówki oraz programów pracy,  najważniejszych założeń metodycznych i wychowawczych; Oswoić się z naszą szkołą i poczuć przyjazny klimat stworzony przez naszą społeczność;  Przyjrzeć się autentycznej pracy naszej szkoły;  Zasady uczestnictwa: aby wziąć udział w tygodniu otwartym, należy zgłosić  mailem sekretariat@esp.edu.pl proponowany dzień i godzinę (na tej podstawie potwierdzimy telefonicznie szczegóły udziału Państwa w tygodniu otwartym). lekcje prowadzone są przez nauczycieli Szkoły Przyszłości ze względu na dużą liczbę zgłoszeń dzieci mogą wziąć udział max w 2 lekcjach wraz z uczniami naszej szkoły, w jednej klasie na jednej lekcji nie może przebywać więcej niż 2 nowych dzieci w związku z tym konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu przybycia.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej – gra terenowa

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali grę terenową. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z wielu dziedzin oraz wykazać się sprawnością fizyczną. W kategorii klas 1-3 zwyciężyła klasa 1, w klasach 4-8 najlepszy czas w kombinacji z poprawnymi odpowiedziami uzyskała klasa 7. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy!