Zakończenie Roku Szkolnego 2011/2012 w Szkole Przyszłości

Za wspólnie spędzony czas …

      za stworzenie szerokiego wachlarza emocji i przeżyć …

            za pouczające przygody …

                  za śmiech i łzy …

                       za wszystko …

Aż nadszedł taki dzień, w którym należało się pożegnać i rozpocząć wakacje .

W dniu 29 czerwca o godzinie 9.30 w auli „Szkoły Przyszłości” zgromadzili się uczniowie, Rodzice i Grono Pedagogiczne z Panią Dyrektor  na czele, aby uroczyście zakończyć rok szkolny. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor poruszyła temat wyboru odpowiedniej drogi. Drogi, którą zdecydowaliśmy się kroczyć od września pomimo wszelkich przeciwności losu. Drogi, którą świadomie wybraliśmy i którą chcemy kroczyć nadal , w kolejnych latach naszej edukacji. Po przemówieniu wychowawca klasy Pani Sylwia Mencewicz wręczyła swoim uczniom świadectwa ukończenia I klasy oraz nagrody książkowe. Następnie zostały ogłoszone wyniki wewnętrznych konkursów szkolnych : „Sprawdź jak dobrze znasz lektury ” oraz ” Mól książkowy”. W części oficjalnej zabrali głos również Rodzice , którzy podziękowali nauczycielkom za trud włożony w edukację i wychowanie pociech.

 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Szkoła Ucząca z Minecraft Education

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat w ramach projektu „Szkoła Ucząca z Minecraft Education” i spełniła wymagane kryteria otrzymując tytuł „Szkoła Ucząca z Minecraft Education”. Pragniemy podziękować nauczycielom za ich gotowość i ogromne zaangażowanie we wdrażaniu aktywności z uczniami na polu Minecraft Education.   Przyznany nam tytuł potwierdza i podkreśla fakt poszukiwania i odkrywania innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, kreatywnego wykorzystania technologii oraz zaangażowania w rozwój umiejętności cyfrowych uczniów z wykorzystaniem Minecraft Education w naszej szkole. Czym jest Szkoła Ucząca z Minecraft Education? Minecraft

Tydzień otwarty – ESP – 2023

Serdecznie zapraszamy na TYDZIEŃ OTWARTY W  NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ „ EUROPEJSKIEJ SZKOLE PRZYSZŁOŚCI” Ul. Białołęcka 186D 05–09 lutego  2024r. w godzinach 8.30-13.00 Harmonogram tygodnia otwartego w „ Europejskiej Szkole Przyszłości” W trakcie tygodnia otwartego przyszły uczeń może: Uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli; Zapoznać się z metodami pracy, nowoczesnym wyposażeniem szkoły; Uczestniczyć w lekcjach z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, technik uczenia, aktywnych metod pracy; Poznać bliżej przyszłych nauczycieli oraz kolegów i koleżanki ze starszych klas; Porozmawiać z dyrektorem szkoły na temat zasad funkcjonowania naszej placówki oraz programów pracy,  najważniejszych założeń metodycznych i wychowawczych; Oswoić się z naszą szkołą i poczuć przyjazny klimat stworzony przez naszą społeczność;  Przyjrzeć się autentycznej pracy naszej szkoły;  Zasady uczestnictwa: aby wziąć udział w tygodniu otwartym, należy zgłosić  mailem sekretariat@esp.edu.pl proponowany dzień i godzinę (na tej podstawie potwierdzimy telefonicznie szczegóły udziału Państwa w tygodniu otwartym). lekcje prowadzone są przez nauczycieli Szkoły Przyszłości ze względu na dużą liczbę zgłoszeń dzieci mogą wziąć udział max w 2 lekcjach wraz z uczniami naszej szkoły, w jednej klasie na jednej lekcji nie może przebywać więcej niż 2 nowych dzieci w związku z tym konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu przybycia.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej – gra terenowa

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali grę terenową. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z wielu dziedzin oraz wykazać się sprawnością fizyczną. W kategorii klas 1-3 zwyciężyła klasa 1, w klasach 4-8 najlepszy czas w kombinacji z poprawnymi odpowiedziami uzyskała klasa 7. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy!