Sobótka w Szkole Przyszłości- Przedstawienie „Kwiat jednej nocy”

21 Czerwca uczniowie ze „Szkoły Przyszłości” postanowili uczcić śpiewem, wierszami i tańcem Noc Sobótkową.

„Od lat wielu w Noc Sobótki

przez ulotne pół minutki paproć złota-

tak wieść niesie-

kwitnie gdzieś w głębokim lesie.”

Uczniowie zorganizowali przedstawienie „Kwiat jednej nocy”, za pomocą którego przybliżyli przybyłym do szkoły Rodzicom legendę o kwiecie paproci.Przy przepięknej scenografii przygotowanej przy pomocy uczniów Szkoły Przyszłości goście mogli przez chwilę zanurzyć się w fantastycznym świecie czarów i dziwów, aby usłyszeć prawdę potrzebną do życia.

„Zakwita raz, tylko raz biały kwiat” i przypomina o tym, że ważniejsze w życiu człowieka od bogactw tego świata są wartości takie jak przyjaźń, rodzina i miłość. Tego wieczoru nie zabrakło również tańców w kręgu, które przypominały o słowiańskim charakterze tego święta. W ten sposób uczniowie oraz grono pedagogiczne nieoficjalnie zakończyli rok szkolny 2011/2012  i rozpoczęli wakacje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

OpiekunWEB – grant otrzymany od Fundacji Digital University

Po zakończeniu testowania wersji demonstracyjnej programu OpiekunWEB za środki z grantu otrzymanego od Fundacji Digital University www.fundacja.digitaluniversity.pl – https://www.facebook.com/benetbezpieczniwsieci/ jako nagrodę w Ogólnopolskim Turnieju Be.Net zakupiliśmy program OpiekunWEB.

oGRAJmatmę – Laboratoria przyszłości z Minecraft

Nasza szkoła otrzymała dyplomy za udział w II edycji projektu „oGRAJmatmę – Laboratoria przyszłości z Minecraft”! To była niesamowita przygoda, w której nauka spotkała się z zabawą i kreatywnością Chcemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym

Wycieczka do Trójmiasta – klasa 7 [galeria]

W dniach 14-16 maja odbyła się wycieczka do Trójmiasta. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klasy 7. Pierwszym etapem wycieczki była Gdańsk. We wczesnych godzinach popołudniowych rozpoczęliśmy zwiedzanie od wizyty w Europejskim Centrum Solidarności. Następnie udaliśmy się do Sopotu na spacer jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Pomorzu, czyli sopockim molo. Kolejnego dnia poszliśmy do historycznej części miasta Gdańsk. Podczas zwiedzania towarzyszyła nam przewodniczka, która oprowadziła nas po starym mieście przybliżając historię tego niezwykłego miejsca z ponad 1000-letnią tradycją. Spacerowaliśmy ulicą Mariacką oraz Długą zachwycając się architekturą m.in. Bazyliki Mariackiej. Następnie wybraliśmy się na długi spacer wzdłuż plaży, żeby podziwiać orłowski klif. W Gdyni podziwialiśmy liczne morskie atrakcje takie jak: nabrzeże portowe, plażę wraz z przyległym do niej basenem jachtowym oraz cumujące w porcie żaglowiec „Dar Pomorza” oraz okręt ORP „Błyskawica”. Kolejny przystanek, Muzeum II Wojny Światowej, ze swymi interaktywnymi przystankami oraz rzeczywistych rozmiarów aranżacjami miejsc, zrobił na nas ogromne wrażenie. To były trzy dni bardzo intensywnego zwiedzania. Uczniowie choć zmęczeni, to jednak w doskonałych nastrojach wrócili do domów, do których zabrali ze sobą masę dobrych wspomnień oraz mnóstwo wartościowych informacji.