Learning together about legends and history – wycieczka do Krakowa (Erasmus+)

Projekt „Learning Together About Legends and History” ma na celu poznanie przez uczniów historii o polskich i węgierskich zamkach oraz związanych z nimi legend. Biorą w nim udział uczniowie klasy 5 ze Szkoły Przyszłości z Warszawy oraz uczniowie klasy 5 ze Szkoły Szabo Lorinc z Budapesztu. Nasza współpraca rozpoczęła się od wizyty nauczycieli z Węgier w naszej szkole. W październiku miała miejsce rewizyta i nauczycielki z naszej szkoły odwiedziły Szabo Lorinc.

Relacja z tych wizyt dostępna na naszym blogu:

Mówimy po węgiersku – wizyta gości z Budapesztu w klasie VII

BUDAPESZT- wymiana nauczycieli

Uczniowie klasy 5 ze Szkoły Przyszłości przez cały semestr współpracują ze szkołą Szabo Lorinc z Budapesztu przygotowując filmy i prezentacje, jak również lapbooki- wszystko w języku angielskim- aby jak najlepiej przedstawić  naszą historię oraz legendy, a jednocześnie przygotować naszych przyjaciół z Węgier do wizyty w Krakowie.

Materiały, które uczniowie na bieżąco przygotowują znajdują się pod poniższym linkiem:

PADLET MATERIAŁY

Uczniowie Szkoły Przyszłości przez kilka dni wcielać się będą w role przewodników i znawców historii Polski. W dniach 13- 17.03. uczniowie klasy 5 będą w Krakowie w ramach współpracy międzynarodowej. Ich zadaniem będzie oprowadzanie naszych gości z Budapesztu po największych zabytkach, opowiadanie legend i anegdot związanych z odwiedzanymi miejscami.

Na czas wspólnego pobytu w Krakowie zaplanowaliśmy zwiedzanie:

• Zamku Królewskiego na Wawelu z przewodnikami w języku angielskim (Wawel Zaginiony, Prywatne Apartamenty Królewskie),
  • Barbakanu i Bramy Floriańskiej,
  • Rynku, Sukiennic,
  • kościoła Franciszkanów,
  • Wzgórza Wawelskiego,
  • Smoka Wawelskiego,
  • Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Podczas spaceru i zwiedzania z przewodnikiem w języku angielskim klasa 5 będzie opowiadać o każdym zabytku. Uczniowie już przygotowują swoje wystąpienia.

Podczas wieczornego odpoczynku będziemy wspólnie przeprowadzać próby do przedstawienia pt. The legend of the Wawel Dragon.

Nie zabraknie również zabaw i wspólnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie przygotują grę terenową w pobliskim parku, gry mające na celu integracje, jak również praktykę języka angielskiego. To właśnie tym językiem obie szkoły będą się ze sobą porozumiewać. Doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w życiu codziennych przy tej okazji to … efekt uboczny?

Czy może … nadrzędny cel projektu?