Dołącz do nowego projektu!

„Oblicza kultury” to projekt, który powstał w ubiegłym roku szkolnym. Dotyczy kształtowania wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuk teatralnych i projekcji filmowych. Uczniowie mieli też okazję uczestniczyć w nowej odsłonie teatru jaką jest internetowy teatr TVP. Co miesiąc stacja transmituje spektakle na żywo wystawiane w wybranych teatrach w całej Polsce.

W roku szkolnym 2015/2016 projekt poszerzył swoją działalność o kolejny etap- pisanie recenzji. Łączy to w sobie wzbogacanie zasobu słownictwa oraz wiedzy na temat sztuki jak również aktywną konfrontację z różnymi jej formami. Każdy z nas ma okazję na co dzień spotykać się ze sztuką, stanąć oko w oko z kulturą, doceniać piękno muzyki, teatru, kina, książki, rzeźby, malarstwa. Uczniowie coraz częściej uczestniczą w ciekawych wydarzeniach.

Projekt zapewnia uchwycenie wartościowych momentów i opisanie wrażeń, które towarzyszą podczas takiego spotkania. Wszystko po to, aby inni mogli poczuć na własnej skórze wzbudzane emocje.

Zachęcając do pisania recenzji z każdego niezapomnianego przeżycia jak: spektakl teatralny, seans w kinie, wystawa, przeczytana książka, uczestnictwo w warsztatach, koncert liczę, że rekomendowane pozycje zachęcą do skorzystania z bogatej oferty. Projekt cieszy się sporym zainteresowaniem, a uczniowie biorący w nim udział mają szansę zdobyć bilet do teatru i wraz ze mną wybrać się do krainy wyobraźni.

/ Renata Rębisz