Dołącz do nowego projektu!

 „Oblicza kultury” to projekt, który powstał w ubiegłym roku szkolnym. Dotyczy kształtowania wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuk teatralnych i projekcji filmowych. Uczniowie mieli też okazję uczestniczyć w nowej odsłonie teatru jaką jest internetowy teatr TVP. Co miesiąc stacja transmituje spektakle na żywo wystawiane w wybranych teatrach w całej Polsce. 

W roku szkolnym 2015/2016 projekt poszerzył swoją działalność o kolejny etap- pisanie recenzji. Łączy to w sobie wzbogacanie zasobu słownictwa oraz wiedzy na temat sztuki jak również aktywną konfrontację z różnymi jej formami. Każdy z nas ma okazję na co dzień spotykać się ze sztuką, stanąć oko w oko z kulturą, doceniać piękno muzyki, teatru, kina, książki, rzeźby, malarstwa. Uczniowie coraz częściej uczestniczą w ciekawych wydarzeniach.

Projekt zapewnia uchwycenie wartościowych momentów i opisanie wrażeń, które towarzyszą podczas takiego spotkania. Wszystko po to, aby inni mogli poczuć na własnej skórze wzbudzane emocje.

Zachęcając do pisania recenzji z każdego niezapomnianego przeżycia jak: spektakl teatralny, seans w kinie, wystawa, przeczytana książka, uczestnictwo w warsztatach, koncert liczę, że rekomendowane pozycje zachęcą do skorzystania z bogatej oferty. Projekt cieszy się sporym zainteresowaniem, a uczniowie biorący w nim udział mają szansę zdobyć bilet do teatru i wraz ze mną wybrać się do krainy wyobraźni.

 / Renata Rębisz

Szkoła Ucząca z Minecraft Education

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat w ramach projektu „Szkoła Ucząca z Minecraft Education” i spełniła wymagane kryteria otrzymując tytuł „Szkoła Ucząca z Minecraft Education”. Pragniemy podziękować nauczycielom za ich gotowość i ogromne zaangażowanie we wdrażaniu aktywności z uczniami na polu Minecraft Education.   Przyznany nam tytuł potwierdza i podkreśla fakt poszukiwania i odkrywania innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, kreatywnego wykorzystania technologii oraz zaangażowania w rozwój umiejętności cyfrowych uczniów z wykorzystaniem Minecraft Education w naszej szkole. Czym jest Szkoła Ucząca z Minecraft Education? Minecraft

Tydzień otwarty – ESP – 2023

Serdecznie zapraszamy na TYDZIEŃ OTWARTY W  NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ „ EUROPEJSKIEJ SZKOLE PRZYSZŁOŚCI” Ul. Białołęcka 186D 05–09 lutego  2024r. w godzinach 8.30-13.00 Harmonogram tygodnia otwartego w „ Europejskiej Szkole Przyszłości” W trakcie tygodnia otwartego przyszły uczeń może: Uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli; Zapoznać się z metodami pracy, nowoczesnym wyposażeniem szkoły; Uczestniczyć w lekcjach z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, technik uczenia, aktywnych metod pracy; Poznać bliżej przyszłych nauczycieli oraz kolegów i koleżanki ze starszych klas; Porozmawiać z dyrektorem szkoły na temat zasad funkcjonowania naszej placówki oraz programów pracy,  najważniejszych założeń metodycznych i wychowawczych; Oswoić się z naszą szkołą i poczuć przyjazny klimat stworzony przez naszą społeczność;  Przyjrzeć się autentycznej pracy naszej szkoły;  Zasady uczestnictwa: aby wziąć udział w tygodniu otwartym, należy zgłosić  mailem sekretariat@esp.edu.pl proponowany dzień i godzinę (na tej podstawie potwierdzimy telefonicznie szczegóły udziału Państwa w tygodniu otwartym). lekcje prowadzone są przez nauczycieli Szkoły Przyszłości ze względu na dużą liczbę zgłoszeń dzieci mogą wziąć udział max w 2 lekcjach wraz z uczniami naszej szkoły, w jednej klasie na jednej lekcji nie może przebywać więcej niż 2 nowych dzieci w związku z tym konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu przybycia.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej – gra terenowa

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali grę terenową. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z wielu dziedzin oraz wykazać się sprawnością fizyczną. W kategorii klas 1-3 zwyciężyła klasa 1, w klasach 4-8 najlepszy czas w kombinacji z poprawnymi odpowiedziami uzyskała klasa 7. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy!