Wycieczka do „Bombkolandii”

Drodzy Rodzice,

4 grudnia w ramach mikołajek jedziemy do BOMBKOLANDII.

W trakcie pobytu w Bombkolandii na dzieci czekają następujące atrakcje:
pokaz jak powstają szklane ozdoby choinkowe – dzieci dowiedzą się i zobaczą jaka pracę trzeba wykonać by powstała bombka – wydmuchanie szkła przy użyciu palnika, przygotowanie bombki szklanej do dekoracji (srebrzenia) oraz końcowe dekorowanie ozdoby. Każde dziecko spróbuje ze szklanej rurki wydmuchać bombkę oraz obejrzy małą wzorcownie gdzie wyeksponowane są wzory ręcznie malowanych ozdób choinkowych.

malowanie bombek na choinkę – dzieci dostają dwie szklane bombki, które samodzielnie ozdobią za pomocą kleju, pędzelków, brokatu oraz tajemniczego urządzenia o nazwie flokarka. Udekorowane bombki zapakowane w pudełeczko dzieci zabierają do domu.

poczta Świętego Mikołaja – dzieci napiszą lub narysują list do Świętego Mikołaja, a następnie listy wrzucą do skrzynki pocztowej Świętego Mikołaja. Listy za pośrednictwem nauczycieli są przekazywane rodzicom.

urządzenie do Mielenia Złych Uczynków – każdy z nas ma jakieś grzeszki na sumieniu. Jednak nikt nie musi się o nich dowiedzieć! Wystarczy że spisze się złe uczynki na czarodziejskiej kartce i wrzuci do czarodziejskiej skrzyni, która zniszczy grzeszki i wyśle je w zapomnienie. Na dowód tego każde dziecko otrzymasz „Certyfikat Anulowania Złych Uczynków” potwierdzający że jego grzeszki usunięto i zapomniano.

Więcej informacji u wychowawców klas.