Wycieczka do „Bombkolandii”

Drodzy Rodzice,

4 grudnia w ramach mikołajek jedziemy do BOMBKOLANDII.

W trakcie pobytu w Bombkolandii na dzieci czekają następujące atrakcje:
pokaz jak powstają szklane ozdoby choinkowe – dzieci dowiedzą się i zobaczą jaka pracę trzeba wykonać by powstała bombka – wydmuchanie szkła przy użyciu palnika, przygotowanie bombki szklanej do dekoracji (srebrzenia) oraz końcowe dekorowanie ozdoby. Każde dziecko spróbuje ze szklanej rurki wydmuchać bombkę oraz obejrzy małą wzorcownie gdzie wyeksponowane są wzory ręcznie malowanych ozdób choinkowych.

malowanie bombek na choinkę – dzieci dostają dwie szklane bombki, które samodzielnie ozdobią za pomocą kleju, pędzelków, brokatu oraz tajemniczego urządzenia o nazwie flokarka. Udekorowane bombki zapakowane w pudełeczko dzieci zabierają do domu.

poczta Świętego Mikołaja – dzieci napiszą lub narysują list do Świętego Mikołaja, a następnie listy wrzucą do skrzynki pocztowej Świętego Mikołaja. Listy za pośrednictwem nauczycieli są przekazywane rodzicom.

urządzenie do Mielenia Złych Uczynków – każdy z nas ma jakieś grzeszki na sumieniu. Jednak nikt nie musi się o nich dowiedzieć! Wystarczy że spisze się złe uczynki na czarodziejskiej kartce i wrzuci do czarodziejskiej skrzyni, która zniszczy grzeszki i wyśle je w zapomnienie. Na dowód tego każde dziecko otrzymasz „Certyfikat Anulowania Złych Uczynków” potwierdzający że jego grzeszki usunięto i zapomniano.

Więcej informacji u wychowawców klas.

OpiekunWEB – grant otrzymany od Fundacji Digital University

Po zakończeniu testowania wersji demonstracyjnej programu OpiekunWEB za środki z grantu otrzymanego od Fundacji Digital University www.fundacja.digitaluniversity.pl – https://www.facebook.com/benetbezpieczniwsieci/ jako nagrodę w Ogólnopolskim Turnieju Be.Net zakupiliśmy program OpiekunWEB.

oGRAJmatmę – Laboratoria przyszłości z Minecraft

Nasza szkoła otrzymała dyplomy za udział w II edycji projektu „oGRAJmatmę – Laboratoria przyszłości z Minecraft”! To była niesamowita przygoda, w której nauka spotkała się z zabawą i kreatywnością Chcemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym

Wycieczka do Trójmiasta – klasa 7 [galeria]

W dniach 14-16 maja odbyła się wycieczka do Trójmiasta. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klasy 7. Pierwszym etapem wycieczki była Gdańsk. We wczesnych godzinach popołudniowych rozpoczęliśmy zwiedzanie od wizyty w Europejskim Centrum Solidarności. Następnie udaliśmy się do Sopotu na spacer jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Pomorzu, czyli sopockim molo. Kolejnego dnia poszliśmy do historycznej części miasta Gdańsk. Podczas zwiedzania towarzyszyła nam przewodniczka, która oprowadziła nas po starym mieście przybliżając historię tego niezwykłego miejsca z ponad 1000-letnią tradycją. Spacerowaliśmy ulicą Mariacką oraz Długą zachwycając się architekturą m.in. Bazyliki Mariackiej. Następnie wybraliśmy się na długi spacer wzdłuż plaży, żeby podziwiać orłowski klif. W Gdyni podziwialiśmy liczne morskie atrakcje takie jak: nabrzeże portowe, plażę wraz z przyległym do niej basenem jachtowym oraz cumujące w porcie żaglowiec „Dar Pomorza” oraz okręt ORP „Błyskawica”. Kolejny przystanek, Muzeum II Wojny Światowej, ze swymi interaktywnymi przystankami oraz rzeczywistych rozmiarów aranżacjami miejsc, zrobił na nas ogromne wrażenie. To były trzy dni bardzo intensywnego zwiedzania. Uczniowie choć zmęczeni, to jednak w doskonałych nastrojach wrócili do domów, do których zabrali ze sobą masę dobrych wspomnień oraz mnóstwo wartościowych informacji.