Dwie godziny dla Rodziny !

Nasza szkoła” Szkoła Przyszłości” 15 maja 2014 roku

świętuje Międzynarodowy Dzień Rodziny

poprzez włączenie się w akcję społeczną

„DWIE GODZINY DLA RODZINY”

Fundacja Humanites-Sztuka Wychowania, inicjator obchodów w Polsce Międzynarodowego Dnia Rodziny, ustanowionego przez ONZ w 1993 roku, po raz kolejny proponuje zadedykowanie swoim bliskim kilku godzin spędzonych na rozmowie ze swoimi najbliższymi, wzajemnym poznawaniu się.

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że honorowy patronat nad akcją objęła

Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

Akcja uzyskała również poparcie ONZ.

 

…MAMY DEFICYT CZASU I DOBREJ ROZMOWY…BEZ KTÓREJ TRUDNO
O DOBRE, TRWAŁE  RELACJE I CENNE WZORCE DLA MŁODEGO POKOLENIA… 

Zapraszamy przy okazji Dnia Rodziny do cieszenia się sobą bez konkurencji telewizora, komputera, smsów. Dzieci uczą się nie tyle słuchając, ile przede wszystkim bacznie obserwując nas dorosłych i swoje rodzinne otoczenie. Międzynarodowy Dzień Rodziny jest doskonałą okazją do spędzenia czasu razem. Rozmawiając o tym, kim jesteśmy, jakie są nasze doświadczenia, wspomnienia, jakie są relacje z Rodziną i przyjaciółmi. Najważniejsze, aby być razem.

W tym roku mottem naszej akcji jest hasło: „CO POKOLENIE TO MARZENIE”.  

Dlatego chcemy zachęcić Was do rodzinnej, MIĘDZYPOKOLENIOWEJ ROZMOWY
O MARZENIACH
, wspomnieniach z dzieciństwa, do pogawędki o dziadkach, krewnych, sąsiadach, przyjaciołach. Namawiamy do sięgnięcia do starych zdjęć i pamiątek oraz podzielenia się tym, co jest dziś dla nas najważniejsze.

Porozmawiajcie ze swoimi dziećmi i bliskimi o tym, co dają nam marzenia, dlaczego warto marzyć, jakie marzenia są nam szczególnie bliskie. Jak różniły się nasze marzenia, naszych dziadków i krewnych od tych, które obecnie mają nasze dzieci.

W szkole dzieci odbędą zajęcia ze swoimi wychowawcami wprowadzające w tematykę rodziny, marzeń, wspólnego spędzania czasu, szacunku itp.

Z wyrazami szacunku,

Ewa Gołofit Pizoń

Wicedyrektor

Szkoła Ucząca z Minecraft Education

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat w ramach projektu „Szkoła Ucząca z Minecraft Education” i spełniła wymagane kryteria otrzymując tytuł „Szkoła Ucząca z Minecraft Education”. Pragniemy podziękować nauczycielom za ich gotowość i ogromne zaangażowanie we wdrażaniu aktywności z uczniami na polu Minecraft Education.   Przyznany nam tytuł potwierdza i podkreśla fakt poszukiwania i odkrywania innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, kreatywnego wykorzystania technologii oraz zaangażowania w rozwój umiejętności cyfrowych uczniów z wykorzystaniem Minecraft Education w naszej szkole. Czym jest Szkoła Ucząca z Minecraft Education? Minecraft

Tydzień otwarty – ESP – 2023

Serdecznie zapraszamy na TYDZIEŃ OTWARTY W  NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ „ EUROPEJSKIEJ SZKOLE PRZYSZŁOŚCI” Ul. Białołęcka 186D 05–09 lutego  2024r. w godzinach 8.30-13.00 Harmonogram tygodnia otwartego w „ Europejskiej Szkole Przyszłości” W trakcie tygodnia otwartego przyszły uczeń może: Uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli; Zapoznać się z metodami pracy, nowoczesnym wyposażeniem szkoły; Uczestniczyć w lekcjach z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, technik uczenia, aktywnych metod pracy; Poznać bliżej przyszłych nauczycieli oraz kolegów i koleżanki ze starszych klas; Porozmawiać z dyrektorem szkoły na temat zasad funkcjonowania naszej placówki oraz programów pracy,  najważniejszych założeń metodycznych i wychowawczych; Oswoić się z naszą szkołą i poczuć przyjazny klimat stworzony przez naszą społeczność;  Przyjrzeć się autentycznej pracy naszej szkoły;  Zasady uczestnictwa: aby wziąć udział w tygodniu otwartym, należy zgłosić  mailem sekretariat@esp.edu.pl proponowany dzień i godzinę (na tej podstawie potwierdzimy telefonicznie szczegóły udziału Państwa w tygodniu otwartym). lekcje prowadzone są przez nauczycieli Szkoły Przyszłości ze względu na dużą liczbę zgłoszeń dzieci mogą wziąć udział max w 2 lekcjach wraz z uczniami naszej szkoły, w jednej klasie na jednej lekcji nie może przebywać więcej niż 2 nowych dzieci w związku z tym konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu przybycia.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej – gra terenowa

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali grę terenową. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z wielu dziedzin oraz wykazać się sprawnością fizyczną. W kategorii klas 1-3 zwyciężyła klasa 1, w klasach 4-8 najlepszy czas w kombinacji z poprawnymi odpowiedziami uzyskała klasa 7. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy!