Występ szkolnej grupy teatralnej „mALI Aktorzy”

Drodzy Rodzice,

 

Uczennice z grupy teatralnej „mALI Aktorzy” 17 marca (poniedziałek) biorą udział w XIII FESTIWAL DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Asteriada”.

Wyjeżdżamy ze szkoły o godzinie 8.30, wracamy na obiad – proszę, aby dzieci miały małe plecaki z drugim śniadaniem. Jedziemy autokarem i do pomocy zabieramy ze sobą panią Karolinę. Będziemy występować w Artystycznym Domu Animacji przy ul. ks. J. Chrościckiego 14.

 

10 marca (poniedziałek) mamy próbę generalną – proszę przynieść do szkoły stroje na przedstawienie.

 

14 marca (piątek) damy przedstawienie przed uczniami z naszej szkoły.

Będzie to też dobra rozgrzewka przed występem na przeglądzie.

 

Mamy w planach również występ przed rodzicami, ale o tym poinformujemy w stosownym czasie.

 

Pozdrawiam,

Justyna Jakubiuk

OpiekunWEB – grant otrzymany od Fundacji Digital University

Po zakończeniu testowania wersji demonstracyjnej programu OpiekunWEB za środki z grantu otrzymanego od Fundacji Digital University www.fundacja.digitaluniversity.pl – https://www.facebook.com/benetbezpieczniwsieci/ jako nagrodę w Ogólnopolskim Turnieju Be.Net zakupiliśmy program OpiekunWEB.    

oGRAJmatmę – Laboratoria przyszłości z Minecraft

Nasza szkoła otrzymała dyplomy za udział w II edycji projektu „oGRAJmatmę – Laboratoria przyszłości z Minecraft”! To była niesamowita przygoda, w której nauka spotkała się z zabawą i kreatywnością Chcemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym

Wycieczka do Trójmiasta – klasa 7 [galeria]

W dniach 14-16 maja odbyła się wycieczka do Trójmiasta. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klasy 7. Pierwszym etapem wycieczki była Gdańsk. We wczesnych godzinach popołudniowych rozpoczęliśmy zwiedzanie od wizyty w Europejskim Centrum Solidarności. Następnie udaliśmy się do Sopotu na spacer jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Pomorzu, czyli sopockim molo. Kolejnego dnia poszliśmy do historycznej części miasta Gdańsk. Podczas zwiedzania towarzyszyła nam przewodniczka, która oprowadziła nas po starym mieście przybliżając historię tego niezwykłego miejsca z ponad 1000-letnią tradycją. Spacerowaliśmy ulicą Mariacką oraz Długą zachwycając się architekturą m.in. Bazyliki Mariackiej. Następnie wybraliśmy się na długi spacer wzdłuż plaży, żeby podziwiać orłowski klif. W Gdyni podziwialiśmy liczne morskie atrakcje takie jak: nabrzeże portowe, plażę wraz z przyległym do niej basenem jachtowym oraz cumujące w porcie żaglowiec „Dar Pomorza” oraz okręt ORP „Błyskawica”. Kolejny przystanek, Muzeum II Wojny Światowej, ze swymi interaktywnymi przystankami oraz rzeczywistych rozmiarów aranżacjami miejsc, zrobił na nas ogromne wrażenie. To były trzy dni bardzo intensywnego zwiedzania. Uczniowie choć zmęczeni, to jednak w doskonałych nastrojach wrócili do domów, do których zabrali ze sobą masę dobrych wspomnień oraz mnóstwo wartościowych informacji.