Podwieczorek z Brzechwą i Tuwimem w Szkole Przyszłości

Dnia 20 lutego w Niepubliczej Szkole Podstawowej -„ Szkoła Przyszłości” odbyło się przedstawienie z okazji dnia Babci i Dziadka.

Babcia i Dziadek to zaraz po rodzicach najbliższe nam osoby. To dziadkowie pomagają nam w trudnych chwilach, pocieszają gdy jest nam smutno, ocierają łzy gdy płaczemy, zawsze znajdują dla nas czas, no i coś słodkiego

Tylko babcia i dziadek chętnie wysłuchają wszystkiego co mamy do powiedzenia, niezależnie od tego jak bajecznie to brzmi. Nie potrafimy sobie wyobrazić dzieciństwa i późniejszych lat życia bez babcinej obecności. Właśnie dlatego chcieliśmy podziękować za cały trud wkładany w nasze wychowanie i przygotowaliśmy niespodziankę. W związku z tym, że bardzo lubimy się uczyć i poznawać nowe rzeczy, wystawiliśmy kolejną sztukę o tajemniczym tytule: „Podwieczorek z Tuwimem i Brzechwą”. Zaprosiliśmy rodziców, wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków aby w poniedziałkowe popołudnie mogli podziwiać przyszłe gwiazdy sceny teatralnej. Dzięki pięknej scenografii w jednej chwili przenieśliśmy się do bajkowej krainy. Barwne stroje przyciągały wzrok a gra aktorów i ich własna interpretacja wierszy zachwyciła każdego. Furorę zrobił wiersz Juliana Tuwima pt.: „Rzepka”, dzięki któremu dziadkowie na własnej skórze mogli przekonać się o tym jak to jest być aktorem – doskonale się przy tym bawiąc. Wszystkie utwory wykorzystane w sztuce niejednemu z obecnych na widowni gości pozwoliły zatęsknić za czasami młodości. Tremę towarzyszącą przedstawieniu pomogły ułaskawić pyszne ciasta upieczone przez kochane Babcie.

Podwieczorek z Brzechwą i Tuwimem fot. Szkoła Przyszłości  Podwieczorek z Brzechwą i Tuwimem fot. Szkoła Przyszłości Podwieczorek z Brzechwą i Tuwimem fot. Szkoła Przyszłości

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z przedstawienia,

oraz próby generalnej.

OpiekunWEB – grant otrzymany od Fundacji Digital University

Po zakończeniu testowania wersji demonstracyjnej programu OpiekunWEB za środki z grantu otrzymanego od Fundacji Digital University www.fundacja.digitaluniversity.pl – https://www.facebook.com/benetbezpieczniwsieci/ jako nagrodę w Ogólnopolskim Turnieju Be.Net zakupiliśmy program OpiekunWEB.

oGRAJmatmę – Laboratoria przyszłości z Minecraft

Nasza szkoła otrzymała dyplomy za udział w II edycji projektu „oGRAJmatmę – Laboratoria przyszłości z Minecraft”! To była niesamowita przygoda, w której nauka spotkała się z zabawą i kreatywnością Chcemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym

Wycieczka do Trójmiasta – klasa 7 [galeria]

W dniach 14-16 maja odbyła się wycieczka do Trójmiasta. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klasy 7. Pierwszym etapem wycieczki była Gdańsk. We wczesnych godzinach popołudniowych rozpoczęliśmy zwiedzanie od wizyty w Europejskim Centrum Solidarności. Następnie udaliśmy się do Sopotu na spacer jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Pomorzu, czyli sopockim molo. Kolejnego dnia poszliśmy do historycznej części miasta Gdańsk. Podczas zwiedzania towarzyszyła nam przewodniczka, która oprowadziła nas po starym mieście przybliżając historię tego niezwykłego miejsca z ponad 1000-letnią tradycją. Spacerowaliśmy ulicą Mariacką oraz Długą zachwycając się architekturą m.in. Bazyliki Mariackiej. Następnie wybraliśmy się na długi spacer wzdłuż plaży, żeby podziwiać orłowski klif. W Gdyni podziwialiśmy liczne morskie atrakcje takie jak: nabrzeże portowe, plażę wraz z przyległym do niej basenem jachtowym oraz cumujące w porcie żaglowiec „Dar Pomorza” oraz okręt ORP „Błyskawica”. Kolejny przystanek, Muzeum II Wojny Światowej, ze swymi interaktywnymi przystankami oraz rzeczywistych rozmiarów aranżacjami miejsc, zrobił na nas ogromne wrażenie. To były trzy dni bardzo intensywnego zwiedzania. Uczniowie choć zmęczeni, to jednak w doskonałych nastrojach wrócili do domów, do których zabrali ze sobą masę dobrych wspomnień oraz mnóstwo wartościowych informacji.