Podwieczorek z Brzechwą i Tuwimem w Szkole Przyszłości

Dnia 20 lutego w Niepubliczej Szkole Podstawowej -„ Szkoła Przyszłości” odbyło się przedstawienie z okazji dnia Babci i Dziadka.

Babcia i Dziadek to zaraz po rodzicach najbliższe nam osoby. To dziadkowie pomagają nam w trudnych chwilach, pocieszają gdy jest nam smutno, ocierają łzy gdy płaczemy, zawsze znajdują dla nas czas, no i coś słodkiego

Tylko babcia i dziadek chętnie wysłuchają wszystkiego co mamy do powiedzenia, niezależnie od tego jak bajecznie to brzmi. Nie potrafimy sobie wyobrazić dzieciństwa i późniejszych lat życia bez babcinej obecności. Właśnie dlatego chcieliśmy podziękować za cały trud wkładany w nasze wychowanie i przygotowaliśmy niespodziankę. W związku z tym, że bardzo lubimy się uczyć i poznawać nowe rzeczy, wystawiliśmy kolejną sztukę o tajemniczym tytule: „Podwieczorek z Tuwimem i Brzechwą”. Zaprosiliśmy rodziców, wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków aby w poniedziałkowe popołudnie mogli podziwiać przyszłe gwiazdy sceny teatralnej. Dzięki pięknej scenografii w jednej chwili przenieśliśmy się do bajkowej krainy. Barwne stroje przyciągały wzrok a gra aktorów i ich własna interpretacja wierszy zachwyciła każdego. Furorę zrobił wiersz Juliana Tuwima pt.: „Rzepka”, dzięki któremu dziadkowie na własnej skórze mogli przekonać się o tym jak to jest być aktorem – doskonale się przy tym bawiąc. Wszystkie utwory wykorzystane w sztuce niejednemu z obecnych na widowni gości pozwoliły zatęsknić za czasami młodości. Tremę towarzyszącą przedstawieniu pomogły ułaskawić pyszne ciasta upieczone przez kochane Babcie.

Podwieczorek z Brzechwą i Tuwimem fot. Szkoła Przyszłości  Podwieczorek z Brzechwą i Tuwimem fot. Szkoła Przyszłości Podwieczorek z Brzechwą i Tuwimem fot. Szkoła Przyszłości

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z przedstawienia,

oraz próby generalnej.

Szkoła Ucząca z Minecraft Education

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat w ramach projektu „Szkoła Ucząca z Minecraft Education” i spełniła wymagane kryteria otrzymując tytuł „Szkoła Ucząca z Minecraft Education”. Pragniemy podziękować nauczycielom za ich gotowość i ogromne zaangażowanie we wdrażaniu aktywności z uczniami na polu Minecraft Education.   Przyznany nam tytuł potwierdza i podkreśla fakt poszukiwania i odkrywania innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, kreatywnego wykorzystania technologii oraz zaangażowania w rozwój umiejętności cyfrowych uczniów z wykorzystaniem Minecraft Education w naszej szkole. Czym jest Szkoła Ucząca z Minecraft Education? Minecraft

Tydzień otwarty – ESP – 2023

Serdecznie zapraszamy na TYDZIEŃ OTWARTY W  NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ „ EUROPEJSKIEJ SZKOLE PRZYSZŁOŚCI” Ul. Białołęcka 186D 05–09 lutego  2024r. w godzinach 8.30-13.00 Harmonogram tygodnia otwartego w „ Europejskiej Szkole Przyszłości” W trakcie tygodnia otwartego przyszły uczeń może: Uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli; Zapoznać się z metodami pracy, nowoczesnym wyposażeniem szkoły; Uczestniczyć w lekcjach z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, technik uczenia, aktywnych metod pracy; Poznać bliżej przyszłych nauczycieli oraz kolegów i koleżanki ze starszych klas; Porozmawiać z dyrektorem szkoły na temat zasad funkcjonowania naszej placówki oraz programów pracy,  najważniejszych założeń metodycznych i wychowawczych; Oswoić się z naszą szkołą i poczuć przyjazny klimat stworzony przez naszą społeczność;  Przyjrzeć się autentycznej pracy naszej szkoły;  Zasady uczestnictwa: aby wziąć udział w tygodniu otwartym, należy zgłosić  mailem sekretariat@esp.edu.pl proponowany dzień i godzinę (na tej podstawie potwierdzimy telefonicznie szczegóły udziału Państwa w tygodniu otwartym). lekcje prowadzone są przez nauczycieli Szkoły Przyszłości ze względu na dużą liczbę zgłoszeń dzieci mogą wziąć udział max w 2 lekcjach wraz z uczniami naszej szkoły, w jednej klasie na jednej lekcji nie może przebywać więcej niż 2 nowych dzieci w związku z tym konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu przybycia.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej – gra terenowa

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali grę terenową. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z wielu dziedzin oraz wykazać się sprawnością fizyczną. W kategorii klas 1-3 zwyciężyła klasa 1, w klasach 4-8 najlepszy czas w kombinacji z poprawnymi odpowiedziami uzyskała klasa 7. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy!