Marzenie Wiktorii – wielki finał akcji charytatywnej

Miesiąc przygotowań do przedstawienia „Dziewczynka z zapałkami” i do Kiermaszu Świątecznego to wiele pracy i pozytywnych emocji. A wszystko to z myślą o spełnieniu marzenia dziecka. Jeszcze nie wiedzieliśmy wtedy, że będzie nim Wiktoria, która marzyła o komputerze. Gdy dzieci dowiedziały się, że to jej marzenie zostanie spełnione, chciały wszystkie być obecne przy jego realizacji. Niestety stan zdrowia Wiktorii nie pozwalał na to. Dlatego też dzieci wspólnie przygotowały książeczkę z ilustracjami i napisały list. A przy wręczaniu miała być Marta, wybrana jako przedstawicielka dzieci ze „Szkoły Przyszłości”Przedszkola „Miasto Dzieci”.

Choć dzień był mroźny, rozgrzewała nas myśl, że już niedługo spełni się nie tylko marzenie Wiktorii, ale również nasze 😉

W domu ciepło przywitała nas mama Wiktorii i jej rodzeństwo. Gdy nadeszła chwila wręczenia komputera, radości nie było końca. Tym bardziej, że poza laptopem Wiktoria dostała również internet, grę i akcesoria. Gdy już wszystko zostało podłączone, zainstalowane, dziewczynki zasiadły i rozpoczęły „serfowanie” po ulubionych stronach w internecie. Chwile spędzone na miłej rozmowie minęły bardzo szybko i przyszedł czas pożegnania.

Marta dzieląc się wrażeniami z wyjazdu z innymi dziećmi powiedziała: „Było bardzo fajnie. Cieszę się, że pomogliśmy takiej fajnej dziewczynce spełnić marzenie o laptopie.” To prawda. Było pięknie. Dzieci wyraziły również nadzieję, że: „Może gdy Wiktoria poczuje się lepiej odwiedzi naszą szkołę?!”

A ja czuję się lepiej, nie tylko dlatego, że udało się nam spełnić marzenie Wiktorii, ale również z faktu, że nasze dzieci włożyły dużo serca i zapału by udało się je zrealizować. A w tym wszystkim wspierali nas ich rodzice, oraz pracownicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Szkoła Przyszłości”przedszkola „Miasto Dzieci”.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej fundacji MAM MARZENIE, gdzie znajduje się pełna relacja z wydarzenia:

http://www.mammarzenie.org/marzyciel/9739,16,laptop-z-internetem

 

Szkoła Ucząca z Minecraft Education

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat w ramach projektu „Szkoła Ucząca z Minecraft Education” i spełniła wymagane kryteria otrzymując tytuł „Szkoła Ucząca z Minecraft Education”. Pragniemy podziękować nauczycielom za ich gotowość i ogromne zaangażowanie we wdrażaniu aktywności z uczniami na polu Minecraft Education.   Przyznany nam tytuł potwierdza i podkreśla fakt poszukiwania i odkrywania innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, kreatywnego wykorzystania technologii oraz zaangażowania w rozwój umiejętności cyfrowych uczniów z wykorzystaniem Minecraft Education w naszej szkole. Czym jest Szkoła Ucząca z Minecraft Education? Minecraft

Tydzień otwarty – ESP – 2023

Serdecznie zapraszamy na TYDZIEŃ OTWARTY W  NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ „ EUROPEJSKIEJ SZKOLE PRZYSZŁOŚCI” Ul. Białołęcka 186D 05–09 lutego  2024r. w godzinach 8.30-13.00 Harmonogram tygodnia otwartego w „ Europejskiej Szkole Przyszłości” W trakcie tygodnia otwartego przyszły uczeń może: Uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli; Zapoznać się z metodami pracy, nowoczesnym wyposażeniem szkoły; Uczestniczyć w lekcjach z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, technik uczenia, aktywnych metod pracy; Poznać bliżej przyszłych nauczycieli oraz kolegów i koleżanki ze starszych klas; Porozmawiać z dyrektorem szkoły na temat zasad funkcjonowania naszej placówki oraz programów pracy,  najważniejszych założeń metodycznych i wychowawczych; Oswoić się z naszą szkołą i poczuć przyjazny klimat stworzony przez naszą społeczność;  Przyjrzeć się autentycznej pracy naszej szkoły;  Zasady uczestnictwa: aby wziąć udział w tygodniu otwartym, należy zgłosić  mailem sekretariat@esp.edu.pl proponowany dzień i godzinę (na tej podstawie potwierdzimy telefonicznie szczegóły udziału Państwa w tygodniu otwartym). lekcje prowadzone są przez nauczycieli Szkoły Przyszłości ze względu na dużą liczbę zgłoszeń dzieci mogą wziąć udział max w 2 lekcjach wraz z uczniami naszej szkoły, w jednej klasie na jednej lekcji nie może przebywać więcej niż 2 nowych dzieci w związku z tym konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu przybycia.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej – gra terenowa

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali grę terenową. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z wielu dziedzin oraz wykazać się sprawnością fizyczną. W kategorii klas 1-3 zwyciężyła klasa 1, w klasach 4-8 najlepszy czas w kombinacji z poprawnymi odpowiedziami uzyskała klasa 7. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy!