Akcja charytatywna

„Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było
na udzielenie pomocy bliźniemu”
M. Gogol

Drodzy Państwo,

„Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe,
bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych…”

Każdy z nas ma takie najczulsze i najmilsze marzenia. Dzieci z Fundacji „Mam Marzenie” również takie posiadają. Posiadają marzenia, które my możemy spełnić. Dlatego zapraszamy Państwa do udziału w akcji charytatywnej, która obejmuje dwa wydarzenia kulturalne:

  • spektakl „Dziewczynka z zapałkami” – przedstawienie przygotowane przez uczniów „Szkoły Przyszłości”. Cena za bilet-cegiełkę wynosi 5 zł.

oraz

  • kiermasz świąteczny „Pomóż nam spełnić marzenia”, na którym będą mogli Państwo zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci z przedszkola „Miasto Dzieci” i uczniów „Szkoły Przyszłości”. Kiermasz odbędzie się przed przedstawieniem „Dziewczynka z zapałkami” i po przedstawieniu.

Spektakl „Dziewczynka z zapałkami” odbędzie się:

15 grudnia 2011 o godzinie 17.00 w „Szkole Przyszłości”
(ul. Białołęcka 186)

16 grudnia 2011 o godzinie 16.30 w przedszkolu
„Miasto Dzieci” (ul. Głębocka 56D).

Bilety na przedstawienie można zakupić z trzydniowym wyprzedzeniem u wychowawców grup przedszkolnych i w sekretariacie szkolnym.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji!!!

Nauczycielki z przedszkola „Miasto Dzieci”
i „Szkoły Przyszłości”

 

Szkoła Ucząca z Minecraft Education

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat w ramach projektu „Szkoła Ucząca z Minecraft Education” i spełniła wymagane kryteria otrzymując tytuł „Szkoła Ucząca z Minecraft Education”. Pragniemy podziękować nauczycielom za ich gotowość i ogromne zaangażowanie we wdrażaniu aktywności z uczniami na polu Minecraft Education.   Przyznany nam tytuł potwierdza i podkreśla fakt poszukiwania i odkrywania innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, kreatywnego wykorzystania technologii oraz zaangażowania w rozwój umiejętności cyfrowych uczniów z wykorzystaniem Minecraft Education w naszej szkole. Czym jest Szkoła Ucząca z Minecraft Education? Minecraft

Tydzień otwarty – ESP – 2023

Serdecznie zapraszamy na TYDZIEŃ OTWARTY W  NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ „ EUROPEJSKIEJ SZKOLE PRZYSZŁOŚCI” Ul. Białołęcka 186D 05–09 lutego  2024r. w godzinach 8.30-13.00 Harmonogram tygodnia otwartego w „ Europejskiej Szkole Przyszłości” W trakcie tygodnia otwartego przyszły uczeń może: Uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli; Zapoznać się z metodami pracy, nowoczesnym wyposażeniem szkoły; Uczestniczyć w lekcjach z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, technik uczenia, aktywnych metod pracy; Poznać bliżej przyszłych nauczycieli oraz kolegów i koleżanki ze starszych klas; Porozmawiać z dyrektorem szkoły na temat zasad funkcjonowania naszej placówki oraz programów pracy,  najważniejszych założeń metodycznych i wychowawczych; Oswoić się z naszą szkołą i poczuć przyjazny klimat stworzony przez naszą społeczność;  Przyjrzeć się autentycznej pracy naszej szkoły;  Zasady uczestnictwa: aby wziąć udział w tygodniu otwartym, należy zgłosić  mailem sekretariat@esp.edu.pl proponowany dzień i godzinę (na tej podstawie potwierdzimy telefonicznie szczegóły udziału Państwa w tygodniu otwartym). lekcje prowadzone są przez nauczycieli Szkoły Przyszłości ze względu na dużą liczbę zgłoszeń dzieci mogą wziąć udział max w 2 lekcjach wraz z uczniami naszej szkoły, w jednej klasie na jednej lekcji nie może przebywać więcej niż 2 nowych dzieci w związku z tym konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu przybycia.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej – gra terenowa

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali grę terenową. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z wielu dziedzin oraz wykazać się sprawnością fizyczną. W kategorii klas 1-3 zwyciężyła klasa 1, w klasach 4-8 najlepszy czas w kombinacji z poprawnymi odpowiedziami uzyskała klasa 7. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy!